Haradinaj takohet me SBAShK-un

Prishtinë | 20 Jan 2019 | 19:26 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka nisur një takim me drejtues të Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).

Takimi mes Haradinajt dhe SBAShK-ut po ndodh në prag të fillimit të javës dytë të grevës në arsim.

Pas takimit do të ketë konferencë për medie, raporton Ekonomia Online.

Me kërkesën e SBAShK-ut, sistemi arsimor është në grevë që nga 14 janari, kur do të duhej të fillonte gjysmëvjetori i dytë për nivelin parauniversitar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme