Komuna e Deçanit me “Taskë Forcë”, do të sanksionohen keqpërdoruesit e ujit

Prishtinë | 29 Qer 2021 | 10:03 | Nga Ekonomia Online

I pari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka takuar përfaqësues të Policisë së Kosovës, Zjarrfikësve, KEDS-it, Higjenës, Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Shëndetësisë, Inspektoratit Rrugor, dhe në theks të veçantë, Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit.

Këtë e ka bërë me dije vet kryetari Ramosaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, derisa ka treguar se çfarë është diskutuar në këtë takim.

Postimi i plotë i tij:

Kam takuar sot, Policinë e Kosovës, Zjarrfikësit, KEDS-in, Higjenën, Drejtorinë e Shërbimeve Publike, Shëndetësinë, Inspektoratin Rrugor e në theks të veçantë Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit.

Të gatshëm dhe operativ të gjithë në situatën e tanishme, por fokusi kryesor i të gjithë neve ka qenë dhe do jetë në vazhdimësi uji i pijes.

Për këtë komuna do krijoj një “Taskë Forcë” e cila do bëjë monitorimin dhe do të sanksionoj keqpërdoruesit e Ujit të Pijes.

Të dashur qytetarë bëni kujdes në këtë kohë, nuk është e drejtë që për të ujitur bahqen apo arën t’i lëmë pa ujë shumë vendbanime.

Me respekt, ju lus për mirëkuptim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme