Kurteshi tregon se kush fshihet prapa vrasjes së Astritit (Video)

Prishtinë | 14 Maj 2017 | 10:05 | Nga

Në televizionin Dukagjini rrëfen ish-Avokati i Popullit, tash zyrtari i VV-së, Sami Kurteshi.

Ai ka dhënë detaje rrëqethëse për aktivistin e vdekur të VV-së në Burgun e Prizrenit, Astrit Dehari.

Sipas Kurteshit, kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka refuzuar që për këtë vdekje të bëjë hetime një institut zviceran që e ka përzgjedhur familja.

Si kur më parë, Kurteshi ka treguar për jetën në burgjet e Serbisë dhe për qelinë që e ka ndarë me Adem Grabovcin.

Ndiqeni intervistën në linkun e mëposhtëm. (RTV)

https://www.youtube.com/watch?v=dhna_OPiOX4

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme