LDK-ja i gëzohet zgjedhjes së Kujtim Shalës si anëtarë i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës

Prishtinë | 22 Dhj 2020 | 16:46 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala nga sot është bërë anëtar i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e LDK-së, Dorentinë Maloku, e cila ka bashkangjitur edhe një foto bashkë me Shalën e kolegë të tjerë nga partia.

“Kolegu ynë, Kujtim Shala, nga sot, është anëtar i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës”.

“LDK është Akademi!” ka shkruar në postim të fotografisë deputetja e LDK-së.

Ndryshe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton se më 22 dhjetor 2020 në Kuvendin zgjedhor të saj zgjodhi:

Anëtarë të rregullt (akademikë):

Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë

  1. Kujtim SHALA

Seksioni i Shkencave Shoqërore

  1. Edi SHUKRIU
  2. Justina SH. PULA
  3. Muhamedin KULLASHI

Anëtarë korrespondentë:

Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë

  1. Nysret KRASNIQI
  2. Shkumbin MUNISHI

Seksioni i Shkencave Shoqërore

  1. Besnik KRASNIQI

Anëtarë të jashtëm:

  1. Abdylmenaf BEXHETI
  2. Brian D. JOSEPH
  3. Irena SAWICKA
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme