Lirimi i Haradinajt lajm në mediat kryesore të botës (FOTO)

Prishtinë | 27 Pri 2017 | 12:39 | Nga

Lajmi për lirimin e Ramush Raradinajt ka zënë vend në disa nga ballinat e shumë mediave botërore.
Mediat e njohura si CNN, Washington Post, Reuters, Deutsche Welle, Fox News, RFI e shumë të tjera kanë raportuar për lirimin e Haradinajt.

Haradinaj ishte ndaluar në aeroportin e Baselit të Zvicrës në pjesën franceze dhe prej asaj kohe ka qëndruar në qytetin e Strasburgut.

Dhe, këtë të enjte përfundimisht Gjykata e Colmar, ka dhënë verdiktin duke mos e ekstraduar Haradinajn në Serbi – ashtu siç kishin kërkuar autoritetet serbe, por duke e liruar atë.

.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme