Muharremaj kërkon nga qytetarët që të kujdesen për ambientin

Prishtinë | 24 Shk 2021 | 19:09 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka shpërndarë disa fotografi ku shihet një gjendje e mjerueshme e ambientit.

Muharremaj tha se duhet të ketë vetëdijësim për mbrojtjen e ambientit, pasi gjobitja nuk është zgjidhja e vetme.

“Kjo është e patolerueshme. Deri kur duhet me u kuptu se ndotja e ambientit, është shkatërrim dhe dëm i madh për shëndetin dhe të ardhmen e vendit. Dënimi dhe ndëshkimi nuk janë gjithmonë e vetmja zgjidhje por na duhet vedijësim. Ju lutem mos hudhni mbeturina”, ka shkruar ai.

May be an image of outdoors
May be an image of outdoors and tree
May be an image of road and tree
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme