Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me shi

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 08:29 | Nga

Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të përcjellë me rrufe. Intensiteti i reshjeve do të jetë i mesëm dhe vende-vende i lartë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius.

Parashikimet për qytetet:

Temp.min Temp.max

Prishtinë 15 23

Pejë 14 22

Prizren 16 25

Podujevë 15 23

Ferizaj 15 22

Gjilan 16 23

Gjakovë 16 27

Mitrovicë 14 23

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme