Thaçi: I tronditur me sulmin në Manchester

Prishtinë | 23 Maj 2017 | 09:00 | Nga

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i tronditur me sulmin e mbrëmshëm të ndodhur në Manchester gjatë një koncerti të Ariana Grandes.

“I tronditur me sulmin në Manchester. I tmerrshëm dhe i drejtuar kah pjesa më e cenueshme e shoqërisë. Kosova është me Qeverinë dhe popullin britanik”, ka thënë Thaçi përmes një postimi në gjuhën angleze në Twitter.

Në këtë sulm, sipas deklaratave të fundit të Policisë britanike, kanë mbetur të vdekur së paku 22 persona, ndërsa të lënduar janë rreth 60 të tjerë.

Në mesin e të viktimave ka edhe fëmijë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme