Vidhen kamerat e sigurisë dhe disa para në një xhami në Podujevë

Prishtinë | 26 Nën 2021 | 09:54 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje që ka ndodhur ditën e enjte në një xhami në Podujevë.

Policia bën të ditur se janë vjedhur kamerat e sigurisë e po ashtu edhe një shumë parash.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë objektit të xhamisë dhe nga aty kanë vjedhur një DVR të kamerave dhe një shumë parash prej 30 euro”, thuhet në njoftim.

Rasti vazhdon të hetohet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme