Vrasja e të riut në Suharekë, një muaj paraburgim për të dyshuarit

Prishtinë | 12 Pri 2018 | 14:39 | Nga

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar 30 ditë paraburgim për të miturin L.L., të dyshuar për vrasjen e B. Muharremaj, nga Suhareka.

Të njëjtën masë kjo gjykata e ka vendosur edhe ndaj dy të dyshuarve tjerë, po ashtu të mitur, L.L. dhe G.RR., , për shkak të dyshimit të bazuar se secili veç e veç ka kryer veprën penale pjesëmarrja në rrahje.

17 vjeçari B. Muharremaj ndërroi jetë dy ditë më parë nga therrja me thikë që ka ndodhur në stacionin e autobusëve në Suharekë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme