Nëna e fëmijëve të vrarë dërgohet në spitalin e Dubrovnikut – babai vrasës në gjendje të mirë shëndetësore në spital

Prishtinë | 25 Sht 2021 | 12:29 | Nga Ekonomia Online

E shoqëruar nga një partner, nëna e fëmijëve të vrarë, një djalë katërvjeçar dhe binjakët shtatë vjeçarë (djalë dhe një vajzë) u sollën në Spitalin e Përgjithshëm të Dubrovnikut rreth orës 9 të mëngjesit. Ata ishin vrarë nga babai i tyre Harald Kopitz (56).

Jutarnji list shkruan se ajo ishte në një gjendje të rëndë mendore, kështu që asaj iu dha ndihma psikiatrike.

Pasi gjendja u stabilizua, gruas iu ofrua shtrimi në spital me ilaçe, por ajo vendosi të shkonte në Neum, ku dyshohet se kishte lindur dhe ku po qëndronte këto ditë.

Mjekët thonë se gjendja e saj nuk ishte e tillë që të kërkonte shtrimin në spital të pavullnetshëm. Ndërkohë, Kopitz aktualisht është jashtë rrezikut për jetë pasi kishte tentuar të vetëvritej.

Ndryshe, vrasësi i tre fëmijëve të tij mbrëmë në afërsi të Zagrebit është Harald K., një shtetas austriak me një adresë kroate ku ka një kompani të regjistruar.

Ai kishte paralajmëruar se do të kryente një krim pasi që ishte shkurorëzuar me bashkëshorten.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme