Nis në Kosovë gara ndërkombëtare “ Ushtari më i mirë 2024”

Prishtinë | 22 Pri 2024 | 15:47 | Nga Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës ka mirëpritur sot ushtarakët nga vendet partnere që do të jenë pjesë e garës ndërkombëtare të “Ushtari më i mirë 2024” që ka filluar sot dhe do të mbarojë me 26 prill në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj.

Kështu bën të ditur Forca e Sigurisë së Kosovës përmes një postimi në Facebook.

Përveç pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës pjesë e garës do të jenë edhe garuesit nga: Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shqipëria, Kroacia, Maqedonia e veriut, Mali i zi, Jordania, Kanada dhe Latvia, të cilët do të sfidohen në disiplina të ndryshme ushtarake të organizuar nga FSK-ja.

Të ngjashme