“O Zot mbroj qytetarët e vendit tim”, Leonora Jakupi me postim prekës pas vërshimeve

Prishtinë | 20 Jan 2023 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që gjatë ditës së djeshme të ketë vërshime dhe përmbytje në disa komuna të Kosovës.

Ndërsa, zonat më të prekura nga vërshimet janë Klina, Skenderaj, Mitrovica, Istogu.

Në lidhje me katastrofën në Skenderaj. ka reaguar këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi.

“O Zot mbroj qytetarët e vendit tim. Skenderaj”, ka shkruar ajo mbi një fotografi të përmbytjeve në këtë vend.

nora

Të ngjashme