Osmani takon nxënësit e Shkollës ‘Faik Konica’, diskutojnë për barazi gjinore

Prishtinë | 20 Mar 2023 | 17:09 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani takuar nxënësit e shkollës ‘Faik Konica’, në Prishtinë.

Sipas një postimi ne facebook, Osmani ka shkruar se sot me kampionët e rinj për barazi gjinore në këtë shkollë kanë diskutuara për gratë, paqen dhe sigurinë.

Sipas presidentes vetëm së bashku mund të krijohet një e ardhme ku barazia gjinore është një realitet për të gjithë.

Të ngjashme