Presidentja Osmani uron festën e Pashkëve

Prishtinë | 31 Mar 2024 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani u ka uruar festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve katolik dhe të krishterë me rastin e festës së Pashkëve.

Osmani ka shkuar se festa e Pashkëve personifikon dashurinë dhe sakrificën për njerëzimin.

“Festa e Pashkëve personifikon dashurinë dhe sakrificën për njerëzimin
Pashkët ringjallin shpresën për ditë më të mira, drejt një të ardhmeje me besim e shpresë, ndaj uroj që secila familje të rrethohet nga dashuria, paqja dhe gëzimi! Festa e Pashkëve shpërfaqë dashurinë, tolerancën dhe zemërgjerësinë, të cilat populli ynë i kultivon në vazhdimësi.
Le të na sjellin Pashkët shpresë, mirësi e begati për mbarë kombin shqiptar!
Gëzuar për shumë mot Pashkët!”.

Të ngjashme