Parashikimi i motit për sot, temperaturat minimale nga 0 deri në 3 gradë

Prishtinë | 20 Pri 2024 | 07:19 | Nga Ekonomia Online

Ditën e sotme parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira të pakta në orët e para të mëngjesit.

Më pas pritet shtim i vranësirave, të cilat gjatë ditës dhe në mbrëmje pritet të gjenerojnë reshje të pakta lokale shiu, kurse në zonat e larta malore reshje bore.

Meteo Kosova ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C, transmeton Sinjali.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i perëndimit me shpejtësi prej 15-38 km/h.

Të ngjashme