Pas Trump, Haradinaj pranon urime nga May

Prishtinë | 10 Jan 2019 | 09:47 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar urimet pë festat e fundvitit nga homologja e tij britanike, Theresa May.

Haradinaj është shprehur i lumtur me marrëdhëniet, siq i quajti ai të shkëlqyera me Britaninë.

Përmes një shkrimi ai falënderoi edhe kryeministrin hungarez, Viktor Orban për urimet.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të Haradinajt.

“Mëngjesin e sotëm, pata kënaqësinë të pranoj urim për festat e fundvitit nga Kryeministrja Britanike, Theresa May. Tani kur po hyjmë në dekadën e dytë të marrëdhënieve të shkëlqyera bilaterale me Britaninë e Madhe, më shumë se kurrë ekziston vullneti i ndërsjellë për fuqizimin e miqësisë dhe intensifikimin e partneritetit ndërmjet popujve dhe shteteve tona. Poashtu, falënderoj homologun tim hungarez Viktor Orban, anëtaren e Komisionit Europian Violeta Bulc dhe ambasadorin japonez në Austri Kiyoshi Koinuma, për urimet e përzemërta”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme