Peja nis të zhytet në ujë, pas vërshimeve

Prishtinë | 19 Jan 2023 | 09:20 | Nga Ekonomia Online

Ditëve të fundit në Kosovë ka mbizotëruar mot i ligë e me reshje shiu. Në disa vende kanë nisur edhe vërshimet.

Në viedo shihen që qyteti i Pejës ka nisur të vërshohet.

Për vërshime pati paralajmëruar edhe Agjencia e Menaxhimit Emergjent e cila  bërë thirrje për gatishmëri të institucioneve dhe Strukturave për Mbrojtje Shpëtim dhe Ndihme për rrezikun nga vërshimet në ditët në vijim.

Siç është njoftuar, zona e Dukagjinit rrezikohet më shumë nga vërshimet.

Të ngjashme