Pesë muaj pas infektimit me Covid-19, Eni Koçi tregon “recetën sekrete” që mund t’i rikthejë shijen!

Prishtinë | 07 Jan 2021 | 10:35 | Nga Ekonomia Online

Eni Koçi zbuloi para pak muajsh se kishte kaluar Covid-19 pa shqetësime serioze.

U bë shkak infektimi i partnerit të saj, Genc Prelvukaj, që më pas Eni të zbulonte edhe rezultatet e testit të saj.

“Për fatin tim të mirë, e kam kaluar virusin para tre muajve pa shqetësime serioze. Ju uroj shërim sa më të shpejtë të gjithëve që po e kaloni ndërkohë”, shkroi këngëtarja përkrah fotos së testit.

Mirëpo duket se poblemet më të mëdha ajo po i kalon pas infektimit.

Këngëtarja ka treguar se pavarësisht se kanë kaluar 5 muaj nga koha që prej kur ka rënë në kontakt me Covid-19, ende nuk i është kthyer shija e as nuhatja.

Ajo është shprehur se e vetmja gjë që ndjen është një shije shumë e keqe e ndonjë ushqimi.

“Nëse ndonjëri prej jush e ka kaluar covid-in, ju lutem më tregoni a ju është kthyer shija dhe nuhatja. Kam 5 muaj që pres të më kthehet dhe asgjë. E vetmja gjë që ndjej është një shije tmerrësisht e keqe e ndonjë ushqimi”, ka treguar këngëtarja ndjekësve të saj.

Ndërkaq për të gjithë ata që vuajnë nga i njëjti problem pas infektimit, Eni ka ndarë në InstaStory “recetën sekrete” që e ka mësuar, me shpresë se do t’i rikthejë shijen.

Ajo ka lyer portokallin me sheqer të kaftë, ndërsa krahas fotos shkruan:

“S’e di a e kam bërë saktë këtë portokallin me sheqer të kaftë, por uroj që të më ndihmojë në kthimin e shijes.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme