Policia njofton për dy vdekje në Istog e Klinë

Prishtinë | 22 Maj 2023 | 09:43 | Nga Ekonomia Online

Policia ka hapur dy raste të vdekjes në Klinë e Istog.

Të dielën një grua ka kërkuar ndihmë mjekësore për një burrë, i cili sipas policisë kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e tij.

“Në vendin e ngjarjes kanë dal njësia policore si dhe një autoambulancë. Nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar”, njofton policia.

Ndërsa në Klinë raportohet  se viktima mashkull kosovar nga familjarët e tij ishte dërguar për tretman mjekësor me ç’rast nga mjeku është konstatuar se ai kishte ndërruar jetë.

“Njësitë policore janë duke e hetuar rastin, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Të ngjashme