Politikani serb: Janë duke u zhvilluar negociata sekrete Kosovë-Serbi për demarkacionin

Prishtinë | 01 Dhj 2018 | 16:59 | Nga Ekonomia Online

Politikani serb dhe kryetari i Lëvizjes ‘Dveri’, Bosko Obradovic, ka thënë se Kosova dhe Serbia do të arrijnë një marrëveshje për korrigjimin e kufijve, pas vizitës së presidentit të Francës, Emanuel Macron që pritet ta zhvillojë në Beograd.

Ai ka thënë se diskutimet për marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogardit po vijnë drejt fundit, dhe kjo është arsyeja e vizitës së Macronit në Serbi, shkruan tanjug, transmeton Gazeta Express.

Në një konferencë për media ai ka thënë se ka informacione për ‘negociata sekrete ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për demarkacionin’ dhe për ‘njohjen de facto të pavarësisë së Republikës së Kosovës’.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme