Avdullah Hoti mposhtet në vendlindjen e tij

Prishtinë | 08 Tet 2019 | 09:26 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, nuk është përkrahur sa duhet në vendlindjen e tij në Ratkoc të Rahovecit.

Atje, Hoti i cili ka qenë ministër i Financave në kohën sa me ekzekutivin udhëhiqte Isa Mustafa, ka marrë vetëm 300 vota nga 1460 votues sa kishte në këtë fshat.

Siç mëson Ekonomia Online, Hoti është mposhtur nga kandidati për deputet nga AAK-ja, Afrim Hoti.

Më poshtë e keni listën e votuesve:

1. AAK – 637 vota

2. LDK – 377,

3. VV – 227,

4. PDK – 149, dhe

5. NISMA – 70.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme