Deputeti i AAK-së sërish prezanton dokumente që dëshmojnë krimet e Serbisë në Kosovë

Prishtinë | 11 Tet 2020 | 11:18 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Gazmend Syla, sërish ka publikuar dokumente që dëshmojnë krimet serbe në Kosovë.

Syla ka përmendur krimet në Suharekë, Suhodoll të Mitrovicës, Brusnik dhe Novolan të Vushtrrisë.

Shkrimi i plotë:

Kur krimi fshehet, z. Vuçiq! Kufoma të ekskumuara, që ju ndryshohet vendi i varrimit dhe sipas gjasave, për çështje…

Gepostet von Gazmend Syla am Sonntag, 11. Oktober 2020


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme