Haradinaj: Qeveria nuk parasheh një afat kohor për projektet

Prishtinë | 17 Maj 2021 | 16:11 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kritika rreth Programit qeverisës ka pasur edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai tha se plan programi më shumë është ideor se plan qeverisës, pasi qe sipas tij për projektet nuk ka një afat kohor, raporton Ekonomia Online.

“Ky është program ideor dhe nuk i ngjason një plani qeverisës. Nëse e leni në këtë mënyrë se është sot është rrezik se ministrat i keni lënë pa detyra dhe të lirë sepse nuk i keni dhënë një korniza të saktë. snjëra nga projektet nuk ka paraparë afat kohorë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme