Haradinaj-Stublla vetizolohet në ditën kur e kishte seancën për veprën mosdeklarim i pasurisë

Prishtinë | 01 Dhj 2020 | 18:46 | Nga Ekonomia Online

Seanca e parë për rigjykimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj, e paraparë për sot, është shtyrë për shkak të pandemisë.

Avokatja Merita Emini Stublla, përmes një parashtrese e ka njoftuar gjykatën se klientja e saj ka pasur kontakt me një person që ka rezultuar pozitiv me COVID-19, për çka dhe nuk ka mundur të jetë prezente në gjykatë.

Edhe vetë ministrja ka shkuar në Twiiter se është testuar gjatë ditës dhe se po e pret rezultatin.

Haradinaj-Stublla akuzohet për veprën penale mosdeklarim i pasurisë.

Ajo ishte dënuar me tetë muaj me kusht në shkallën e parë, por në shtator të këtij viti, Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin, pasi kishte gjetur “shkelje esenciale të dispozitave të procedurës penale”.

Të ngjashme