Haxhiu: Presidenti Thaçi po i nxit njerëzit kundër deputetës Kollçaku

Prishtinë | 16 Shk 2020 | 16:03 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, i ka dalë në mbrojtje deputetës së Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, e cila dje në rrjetet sociale pati shpërndarë një postim nga një analist serb, që kishte thënë se kryeministri Albin Kurti, nuk ka dosje kriminale nga koha e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës.

Kjo deklaratë e deputetes Kollçaku, bëri që të shpërthejnë kritikat dhe akuzat në drejtim të saj.

Ndërsa, e para e drejtësisë në Kosovë ka kërkuar ndaljen e abuzimit të imazhit të saj, duke e quajtur të ndershme e me kontribut qytetar.

Ajo ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi, për nxitje të njerëzve kundër deputetes Kollçaku.

Shkrimi i plotë:


Znj. Kollçaku është një mjeke e njohur nga Peja, vjen nga një familje e nderuar, e cila gjatë luftës ka pësuar nga…

Gepostet von Albulena Haxhiu am Sonntag, 16. Februar 2020

Të ngjashme