Hoxhaj: Lista e kandidatëve për deputetë finalizohet këtë javë, jemi në bisedime me parti të vogla për koalicion

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 13:44 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Partia Demokratike e Kosovës, deri në fund të kësaj jave do të përfundojë listët e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton Ekonomia Online.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari në detyrë i kësaj partie dhe kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj.

“Lista do jetë mjaft kualitative  dhe me profesionistë të te gjitha fushave, dhe ardhja e Fetoshit do jetë si kandidat për deputetnë listë” tha Hoxhaj

Hoxhaj, tha se janë në bisedime me disa parti të vogla për koalicione, por që ende s’ka diçka konkrete.

“Koalicione si të kaluara që ka pasur nuk do ketë” u shpreh Hoxhaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme