Hyseni:Shkarkimi i Veliut akt irracional dhe diktatorial

Prishtinë | 18 Mar 2020 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni ka thënë që kryeministri Albin Kurti ka bërë një veprim tërësisht të papranueshëm me shkarkimin e Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme.

“Kurti ka bërë një veprim tejet të paarsyeshëm. Ky veprim i Kurtit është i padenjë në kohën kur vendi dhe shteti po përballen me një krizë të jashtëzakonshme dhe është irracionale, arbitrare dhe tërësisht e papranueshme”.

“LDK do të marrë qëndrimin e duhur karshi vendimeve të reja”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme