Isufi: Institucionet të funksionojnë sipas përgjegjësisë, ne punojmë për shtet

Prishtinë | 24 Nën 2017 | 12:17 | Nga Albulena Avdiu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës  (AAK), Ahmet Isufi  duke folur për bojkotimet e seancave, tha se institucionet e Kosovës  duhet të funksionojnë sipas  përgjegjësisë, raporton Ekonomia Online.

“Institucionet e Kosovës duhet të funksionojnë sipas përgjegjësisë. Nuk na duhen skena të tilla as injorime të seancës. Theksojmë që për kauzën e ngritur për Demarkacion e Asociacion janë tema që të mbrohet territori i Kosovës.  Njohja e institucioneve, përgjegjësia duhet të jetë e njejtë dhe të kuptojmë se ne punojmë për shtet. Nuk i kemi ik ligjit, respektimi i ligjit është obligim”, tha Isufi.

 

Lexo më shumë:

Të ngjashme