Kryediplomati kroat në presidencë, takohet me Osmanin

Prishtinë | 06 Maj 2021 | 10:36 | Nga Erdonit Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grlic-Radman, raporton Ekonomia Online.

Takim ka qenë i mbyllur për medie, përderisa ministri kroat do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Fillimisht ai është pritur në takim nga homologia e tij kosovare, ministrja Donika Gërvalla.

Pas takimit ministri ka deklaruar se do të përkrah heqjen e vizave për kosovarët dhe dialogun me Serbinë, por që shteti i tij është kundër ndryshimit të kufijve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme