Kurti takon presidenten e Komisionit Evropian

Prishtinë | 29 Sht 2021 | 10:12 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen është pritur nga kryeministri i vendit Albin Kurti, raporton Ekonomia Online.

Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje në fillim të takimit.

Ajo është takuar mëngjesin e së mërkurës është takuar edhe me presidenten e vendit Vjosa Osmani.

Më pas Presidentja e Komisionit Evropian dhe Kurti do të vizitojnë Kopshtin “Cicërimat” ku edhe mbajnë konferencën e përbashkët për medie.

Udhëheqësja e Komisionit Evropian po qëndron në Kosovë për herë të parë, në kuadër të turit të saj Ballkanik.


Lexo më shumë:

Të ngjashme