Mblidhet Qeveria, vendosen masat e reja anti-Covid

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 15:22 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje të hënën pasdite në të cilën është diskutuar për masat e reja anti-covid, raporton Ekonomia Online.

Diskutimi për vendosjen e masave të reja vjen pas rritjes së numrit të rasteve pozitive me Covid-19, dhe mbushje së spitaleve me pacientë.

Disa nga masat të cilat pritet të miratohen janë, kufizimi i lëvizjes së lirë, mbyllja për 12 ditë i të gjitha qendrave tregtarëve dha gastronomisë, si dhe mbajtja e mësimit online.

Të ngjashme