Presidenti Thaçi: Ushtria e Kosovës është jetësim i sakrificës shekullore

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 09:24 | Nga Ekonomia Online

Sot, Kosova shënon ditë historike.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pak orë para transformimit të FSK-së në ushtri kujton sakrificën e popullit për të jetësuar këtë moment.Ai ka publikuar një fotografi të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës me mbi shkrim Ushtria e Kosovës.

Mes tjerash presidenti Thaçi shkruan: Ushtria e Kosovës është jetësim i sakrificës shekullore të popullit tonë. /Lajmi.net/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme