Presidentja e Komisionit Evropian në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

Prishtinë | 29 Sht 2021 | 07:43 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do të vizitojë sot Kosovën, si pjesë e vizitës rajonale në vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ajo do të takohet me Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeministrin Albin Kurti.

Ndryshe, ajo ka qëndruar dje në Shqipëri.

Agjenda e konfirmuar nga BE-ja:

09:00 – Takimi me Presidenten Vjosa Osmani
Vendmbajtja: Krahu i Presidentes, Kuvendi i Kosovës (mundësi fotografimi para takimit)

10:00 – Takimi me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti
Vendmbajtja: Zyra e Kryeministrit (mundësi fotografimi jashtë ndërtesës)

11:00 – Vizita në Kopshtin ‘Cicërimat’, konferencë e përbashkët për shtyp me Kryeministrin Kurti
Vendmbajtja: Kopshti i fëmijëve ‘Cicërimat’, Kalabri

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme