Qeveria vendos të intensifikohen punët për njohjen ndërkombëtare të Domenit të shtetëror

Prishtinë | 02 Maj 2019 | 13:26 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës është miratuar propozim-vendimi i Koalicionit Digjital për marrjen e përgjegjësisë për të intensifikuar punët rreth vendimit për njohjen ndërkombëtare të Domenit të Republikës së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj tha se ky propozim është i një rëndësie të veçantë për pavarësinë digjitale dhe se ka ndikim të drejtpërdrejtë për sektorin privat të teknologjisë informative.

“Ky propozim është i një rëndësie të veçantë për pavarësinë digjitale të Republikës së Kosovës, ndikim i drejtpërdrejtë për sektorin privat të teknologjisë informative”, ka thënë Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme