Rritet numri i këshilltarëve në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 14:26 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të rritë numrin e këshilltarëve në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e arsyetoi këtë vendim me rritjen e projekteve në këtë ministri.

“Për shkak të rritjes së projekteve me kërkesë të ministrit materialin e keni para vetës”, tha Haradinaj.

Ky vendim kaloi me vota shumicë dhe pesë abstenime.

EkonomiaOnline

?DREJTPËRDREJT – Mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës, nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj

Posted by EkonomiaOnline on Tuesday, February 12, 2019

Të ngjashme