Tahiri mesazh klasës politike: Nëse nuk bashkohemi pozitë e opozitë, larg jemi nga interesat kombëtare

Prishtinë | 07 Maj 2021 | 13:15 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës.

Tahiri përmes një shkrimi në facebook ka thënë se janë disa çështje që duhet ta bashkojnë pozitën dhe opozitën.

Tutje ajo thekson se nëse nuk bashkohemi, jemi larg interesave kombëtare.

“Jane disa ceshtje qe duhet te na bashkojne, poziten dhe opoziten. Nese nuk bashkohemi, larg jemi nga interesat kombetare!” shkruan Tahiri në Facebook.

Postimi i plotë:

Jane disa ceshtje qe duhet te na bashkojne, poziten dhe opoziten. Nese nuk bashkohemi, larg jemi nga interesat kombetare!

Të ngjashme