Thaçi dekoron dhjetëra personalitete, edhe ish-partiakë (Lista)

Prishtinë | 16 Shk 2018 | 21:17 | Nga

Dhjetëra personalitete do të dekorohen nesër nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, me medaljen e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Në mesin e personave që do t’iu jepet ky çmim janë edhe disa prej ish-partiakëve të Thaçit. Në listën e dërguar nga Presidenca shihet emri i Jakup Krasniqit, Fatmir Limajt si dhe Rexhep Selimit.

Dekorata iu jepet atyre për kontributin në Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme