“Urani nuk e mori mandatin, por fitoi respektin”

Prishtinë | 18 Tet 2021 | 13:03 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka komentuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale të së dielës.

“Urani nuk e mori mandatin, por fitoi respektin, vlerësimin dhe zemrat e qytetarëve të Prishtinës, për t’i mbajtur ato të lidhura deri në fitoren e pashmangshme të së ardhmes”.

“Atë çfarë ai ka arritur në këto zgjedhje në kryeqytet, është përmbushje, inkurajim dhe obligim për të vazhduar punën për Prishtinën dhe qytetarët e saj. Me shembullin e tij, na ka dëshmuar të gjithëve se ku ka përkushtim e vullnet, nuk ka barrierë e hendek që s’kapërcehet”.

“Shumë krenar me Uranin dhe vullnetin e tij të hekurt, për t’i dhënë kuptim të ri dimensionit të politikës për qytetarët dhe në shërbim të tyre pa dallim”, shkruan ai në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme