Tahiri- Muratit e Kurtit: E keni sjell këtë vend në bllokadë klasike

Prishtinë | 14 Pri 2022 | 14:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i grupit parlamentar i AAK-së, Besnik Tahiri, në seancë se ministri i Financave, Hekuran Murati dhe kryeministri Kurti, ‘e kanë sjell këtë vend në bllokadë klasike’.

“Ju personalisht si ministër, pazotësia e Albin Kurtit me marr vendime që duhet t’i seroni, e keni sjell këtë vend në bllokadë klasike. E keni sjell në bllokadë sektorin publik, sektorin privat dhe matematika me 100 milionë euro me i jep për shërbimin social”.

“Duhet me pas përgjegjësi, me bo t’i kalkulimin për ligjin e pagave”, i tha ndër të tjera Tahiri, Muratit, raporton EO.

“Mos u bëni qesharak, bëhuni më serioz dhe ejan me oferta konkrete. Oferta vjen me ato çka ki në dorë, nuk jemi duke ju akuzuar për diçka që s’jeni, por po ju akuzojmë për pazotësinë e ju dilni bëni hajgare e qeshni, kjo është turp”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme