Zogiani paralajmëron ardhjen e Kurtit shumë shpejtë në qeveri

Prishtinë | 04 Qer 2020 | 09:19 | Nga Ekonomia Online

Ish-zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Avni Zogiani, sot ka thënë se në këtë institucion janë marrë vendime të rëndësishme gjatë qeverisjes Kurti.

Zogiani ka falënderuar ish-ministrin nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Lumir Abdixhikun, për bashkëpunimin e shkëlqyer që kanë pasur.

Ish-zëvendësministri tutje la disa shenja se Qeveria Kurti do të kthehet shumë shpejt në krye të shtetit.

Ai tha se herën tjetër, që sipas tij do të jetë shumë shpejt, do të bëjnë punë edhe më të mëdha.

Shkrimi i plotë:

Ministria e Infrastruktures dhe Ambientit ka perfshier dy sektore e shume departamente qe jane qeverisur keq per kohe te…

Gepostet von Avni Zogiani am Mittwoch, 3. Juni 2020


Të ngjashme