Portieri turk mbetet nën rrënoja

Prishtinë | 06 Shk 2023 | 12:35 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet i tmerrshëm ka goditur Turqinë në orët e para të mëngjesit të ditës hënë.

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë turke, Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan ka mbetur nën rrënoja në shtëpinë e tij në Malatyaspor.

Media turke Compass nga shtypi lokal i Gaziantepit, thuhet se gruaja e Türkaslan është shpëtuar nga rrënojat dhe se po vazhdojnë përpjekjet për të shpëtuar 28-vjeçarin Ahmet Eyüp Türkaslan.

Eyüp Türkaslan, i cili filloi futbollin në akademinë e Gaziantep FK, ka veshur fanellat e Bugsas Spor, Osmanlıspor, Umraniyespor dhe Yeni Malatyaspor në karrierën e tij.

Edhe klubi i tij aktual Yeni Malatyaspor ka bërë një postim në rrjetin social ‘Twitter’, ku ka kërkuar lutje për portierin i cili ndodhet ende nën rrënoja. “Lutjet tona janë për të”, ka shkruar klubi turk duke publikuar edhe foton e Eyup Turkaslan.

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme