Premier League formacionet zyrtare: Manchester City – Arsenal

Prishtinë | 31 Mar 2024 | 16:59 | Nga Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të javës së 30-të në Premier League, mes Manchester Cityt dhe Arsenalit.

Dy trajnerët, Pep Guardiola dhe Mikel Arteta kanë zbuluar 11-shen startuese për ndeshjen që nis nga ora 17 e 30 dhe luhet në stadiumin “Etihad”.

Vendasit kanë shumë mungesa në këtë duel, duke u nisur nga John Stones Ederson dhe Kyle Walker.

Kujtojmë që kjo ndeshje mund të përcaktoj shumë gjëra sonte sa i përket titullit kampion në Premier League këtë sezon.

Të ngjashme