Priyanka Chopra kërkon falje për portretizimin e Indisë në serialin “Quantico”

Prishtinë | 11 Qer 2018 | 15:12 | Nga

Aktorja indiane Priyanka Chopra ka kërkuar falje publikisht, pas një zemërimi të madh të fansave në lidhje me storien e serialit të saj “Quantico”.

Në episodin e fundit të serialit dramë-thriller, ka shfaqur personazhin kryesor, te luajtur nga Chopra, duke penguar një komplot të realizuar nga indianet përpara një samiti në Kashmir.

Shumë fansa nga India janë nervikosur me storien e treguar në këtë serial, dhe kane shprehur nervozizmin e tyre online drejt aktores.

Përmes një postimi në Twitter, aktorja ka thënë se ndjehet krenare që është nga India dhe se është e mërzitur që ndokush është lënduar nga ky serial.

Supporters of Hindu Sena, a right wing Hindu group, shout slogans and burn posters of Bollywood actress Priyanka Chopra during a protest in June 9 2018

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme