Protesta pas vrasjes së Liridona Ademajt, Abazi: Krimi përsëritet aty ku nuk ka drejtësi dhe nuk respektohet jeta

Prishtinë | 05 Dhj 2023 | 20:04 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka shpërndarë një video lidhur me protestën që po zhvillohet – në kërkim të drejtësisë për vrasjen mizore të Liridona Ademajt më 29 nëntor dhe për të gjitha gratë që u vranë në Kosovë.

Abazi ka thënë se krimi përsëritet aty ku nuk ka drejtësi dhe ku nuk respektohet jeta.

Të ngjashme