PSD-ja me dhuratë speciale për deputetin e VV-së për t’ia uruar punësimin e gruas

Prishtinë | 14 Sht 2023 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Gjatë ditës së sotme, Nol Nushi nga Partia Social Demokrate e Kosovës, ia ka dërguar një tortë deputetit të VV-së, Luan Aliu.

Sipas Nushit, në momentin që ka ardhur Qeveria Kurti në pushtet, motra e deputetit Aliu është punësuar në Bordin e Teatrit Kombëtar.

Më tutje, Nushi ka thënë se deputeti anonim i punësoi edhe motrën tjetër dhe gruan nëpër institucione publike që kontrollohen nga partia në pushtet.

“Sa ishin në opozitë thoshin që “familjarët janë për dasma”. Por si duket e kanë pasë fjalën vetëm për familjet e opozitës”, ka shkruar Nushi.

Të ngjashme