Qytetet që pritën Vitin e Ri këtë pasdite

Prishtinë | 31 Dhj 2022 | 18:18 | Nga Ekonomia Online

Shumë qytete u përshendetën me vitin 2022 deri pasditen e së shtunës.

Taipei, kryqyteti i Tajvanit hyri në vitin 2023 me spektalël të fishekzjarreve dhe dritave nga ndërtesa më e lartë e qytetit, Taipei 101.

Edhe qytetet tjera Kuala Lampur, Manila, Shangai, Singapori, Pekin, Hong Kong dhe Perth hynë në vitin 2023, raporton BBC.

Në Hong Kong pritja e Vitit të Ri ishte interesante ku Qendra e Konventës dhe Ekspozitave u transformua në fytyrë gjigante të orës, që numëronte sekondat e fundit të vitit që po lëmë pas.

Të ngjashme