Rakiq: Jemi për zgjidhje paqësore

Prishtinë | 03 Shk 2017 | 15:41 | Nga

Përfaqësuesit e serbëve në Kosovë i kanë përcjellë sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg siç thonë ata shqetësimin e komuniteti serb për shkak të situatës aktuale, si dhe gatishmërinë e tyre për të zgjidhur të gjitha çështjet e pazgjidhura në mënyrë paqësore përmes dialogut”.

Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiq i tha Tanjugut se përfaqësuesit serbë e kanë informuar sekretarin e NATO-s i cili po qëndron për vizitë në Prishtinë,për situatën aktuale në veri të Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme