Ramushi lartëson figurën e Ferrit: Gjithë jetën e tij krijoi vepra për ngritjen e kombit tonë

Prishtinë | 08 Qer 2024 | 13:58 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se, Rexhep Ferri ka krijuar gjatë gjithë jetës së tij, vepra që lartësojnë mbiemrin e tij, emrin, familjen dhe kombin. Ai edhe ka vizituar familjen e akademikut pas ndarjes nga jeta.

Ndër të tjera ai thotë se shqiptarët nëpër shekuj i mbijetuan pushtuesve dhe arritën të dëshmojnë vlerat jo vetëm kombëtar.

“Shqiptarët nëpër shekuj i mbijetuan pushtuesve dhe arritën të dëshmojnë vlerat jo vetëm kombëtare”, shkroi Haradinaj në Facebook.

Të ngjashme