Sanchezi merr vizën amerikane, i bashkohet ekipit në turne

Prishtinë | 22 Kor 2018 | 14:21 | Nga

Alexis Sanchez iu bashkua skuadrës së Manchester United në SHBA për turin parasezonal.

Sulmuesi kilian e zgjidhi problemin me vizën që iu shfaq përpara disa ditësh dhe tani është në dispozicion të trajnerit Jose Mourinho, shkruan Top Channel.

Sanchezit iu mohua viza nga autoritetet amerikane për shkak të dënimit të tij prej 16 muajsh për evazion fiskal të kryer në Spanjë, duke humbur kështu mundësinë për të luajtur në sfidën mes Manchester United dhe Club America, e mbyllur me rezultatin 1-1.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme